
Nekem kézi Medela mellszívóm van,amire az elektromos csatlakozót is rá lehet szerelni,de tapasztalatom szerint a kézi hatékonyabb.
Ha már le van fejve a tej lefagyaszthatjuk a saját babánknak későbbre,vagy felajánlhatjuk az anyatejgyűjtő állomásnak,hogy olyan kisbaba kapja meg,akinek az édesanyja nem tud elég tejet adni neki.

Először a fagyasztásról:
1.Ha csak hűtőben tároljuk,akkor két napnál tovább nem szabad tartani,ki kell önteni.
2.Fagyasztóban 6 hónapig raktározhatjuk.
3.Ha már egyszer kiolvasztottuk,visszafagyasztani szigorúan tilos!
4.Lehet kapni patikákban,vagy gyógyászati- segédeszköz boltokban anyatej gyűjtő zacskókat,amin még a mennyiséget is le bírjuk ellenőrizni,mert bevannak jelölve rajta a ml-ek.

5.Mi inkább vettünk a gyógyszertárban 50ml-es és 100ml-es krémes tégelyeket és abban fagyasztottam le.Ezek jól kifőzhetőek és ha belefagyott a tej ki lehet pattintani belőle és egy kis follpakkba csomagolva még a dátumot is rá bírtam tenni.Utánna újra ki lehet főzni a tégelyt és újra felhasználni.
6. Nagyon vigyázni kell,hogy jól záródjon a tégely
7. Kiolvasztáskor először hideg vízben engedjük ki,utánna is csak langyosítani kell,mert forraláskor a hasznos anyagok elillannak belőle.
Anyatej leadása:

1.Fagyasztott tejet szigorúan tilos leadni,mert nem tudják ellenőrizni
2.Nem tudom pontosan,de úgy rémlik,hogy 800ml naponta a minimum,amit le lehet adni
3.Literenként legutóbbi ismereteim szerint 1800ft-ot kap a kismama,ami adómentes jövedelem.Amitől szerintem még jobban fejős tehénnek érzi magát az anyuka.

4.Ki kell vizsgáltatnia magát az anyukának,mielőtt felajánlaná a tejcsit.
Orvosi vizsgálatok a tej leadása előtt:
1.Tüdőszűrés
2.Székletvizsgálat:bakteriológilag
3.Nemi betegségek kiszűrése,többek között a HIV vírusé
4.Bőrgyógyászat
Többet nem tudok az anyatej leadásáról,mert én nem adtam le,hanem lefagyasztottam későbbre.De szerintem,akinek nincsen segítsége annak nincs ideje a pici gyerektől,vagy gyerekkel a vizsgálatokra.